Ordutegiak

Ordutegiak 2017-04-28T08:43:17+00:00
Euria badago kanpoko ekitaldiak merkatuan izango ditugu

Apirilaren 29 Larunbata

  [Pasileku] Informazio puntua / 688.72.94.29

  • 16:00 [Muxika] Zutabeen irteera Gernikarantz.
  • 16:45 [Lurgorri] Zutabeen sarrera.
  • 17:30 [Pasileku] Kontzentrazioa eta zutabeei Ongi etorria.
  • 18:00 [Astra] Izen-emateak.
  • 19:00-21:00 [Pasileku] Txikigune: Haurrentzako lankidetza-jolasak, margoak, musika…
  • 19:00-19:30 [Pasileku] Performance “Asamblea Eusko-Saharaui“: Ikuskizun motzak mugak, arrazismoa eta gizarte-bazterkeria salatzeko. Horrez gain, ikusgai jarriko dituzte errefuxiatu sahararrak, 40 urte daramatzatenak beren egoerari modu baketsuan aurre egiten, konponbide baten zain.
  • 19:30 [Seber Altube] Hitzaldi-solasaldia: Arcadi Oliveres.
  • 20:30 [Elai-Alai] Antzerkia “Horacios & Curiacios” (Alopargo): Bertolt Brechtek 1934an idatzi zuen obra hau, zeinak islatzen duen, edozein gerraren absurduaz gain, boterea bai edo bai lortu nahi denean azaleratzen den giza ergelkeria, batik bat bestea suntsituz eskuratu nahi denean.
  • 22:00 [Astra] Kontzertuak La Chula Potra (rap-kantari nafarra), Orlis Pineda (kantautore kubatarra), Betto Snay (rap-kantari angolarra).
  • Argazki Erakusketak, Mugetako egoera islatzen dutenak:
    * [Elai-Alai] “A pie de valla” Antonio Sempere.
    * [Astra] “Caravana a Grecia. Abriendo Fronteras”, Txefo Mendez.
    * [Astra] “Fronteras“ Ekinklik, Fotomugimendua eta Olmo Calvo.
  • [Allende Ikastetxea] Lo egiteko prestaturiko lekua.

Apirilaren 30 Igandea

  [Astra] Informazio puntua / 688.72.94.29

  • 8:45 [Merkatu] Gosaria.
  • 9:30 Tailerrak: Aurkezpenak eta Erakusketak + Lantaldeak:
    • [Astra, Beheko solairua] Babesa eta Migrazioa
    • [Trinkete] Antimilitarismo
    • [Elai-Alai] Feminismo
    • [Iparragirre] Antifaszismoa / Antiarrazakeria
    • [Astra, 1. solairua] Antikapitalismo
  • 11:30-14:00 [Astra] Txikigune: Jolas-jarduerez gain, Oliver Magoaren emanaldia.
  • 13:30 Dantza emanaldia, Berangoko dantza-taldea.
  • 14:00 [Merkatu] Bazkaria.
  • 16:30 [Astra/Trinkete/Iparragirre] Esperientzi mahaiak: Aurkezpena eta Erakusketak.
    • [Iparragirre] Babesa
    • [Astra, Beheko solairua] Hegoaldeko Muga
    • [Astra, 1. solairua] Desobedientzia
  • 17:00 [Elai-Alai] Dokumentala: “Refugiados, camino a ninguna parte”, Unax Blanco. Ondoren, solasaldia zuzendariarekin.
  • 17:45 [Astra/Trinkete/Iparragirre] Esperientzi mahaiak: Elkarrizketa horizontalak.
  • 19:00 [Elai-Alai] Dokumentala: “Lágrimas de África”, Amparo Climent.
  • 19:15 [Astra] OndorioakLas kapritxosas-en klown emanaldia.
  • 20:00 [Pasileku] Agurtzeko EkitaldiaGernika garretan abesbatzako kideak, Ross dantza eskola.
  • Argazki Erakusketak (larunbatean bezala).
  • [Allende Ikastetxea] Lo egiteko prestaturiko lekua.

Maiatzaren 1 Astelehena

  • 10:00 Bilborako irteera, Maiatzaren bateko manifestazioan parte hartzeko.
  • 11:45 [Plaza Eliptika] Ongi etorri Errefuxiatu-ren manifestazio blokea: Bakoitzak nahi duen sindikatuarekin joan ahalko du, baina talde bezala joango gara gure ikurra eta pankartekin, lelo honekin edo antzekoa: “Bertoko edo atzerriko, lankide pareko / Nativa o extranjera, la misma clase obrera“.